Pokyny

Třeštický HROBeček 2018

Datum: Sobota – 8. 12. 2018

Centrum: Penzion Mlýn Třeštice (http://www.mlyn-trestice.cz/)

Parkování: Asi 10 aut před penzionem, ostatní na návsi obce. Dbejte pokynů pořadatele v reflexní vestě.

Prezentace: 10:00 – 10:30 Vzhledem k velkému počtu účastníků (více jak 100!!!) přijeďte prosím spíše dříve. Když všichni přijedete na 10.30, tak vznikne fronta, chaos a panika.

Výklad tratě a pravidel: 10:45

Start: Hromadný odchod na start v 11:00, start cca 1200 metrů od shromaždiště (společný výklus).

Cíl: Limit 3 hodiny od startu. Cíl nebude v místě startu, ale přímo v penzionu, v místě shromaždiště.

Kategorie: H1 – HROBníci samostatně běžící, D1 –  HROBnice samostatně běžící, H2 – HROBníci dvojice, D2 – HROBnice – dvojice, HD2 – smíšené HROBnické dvojice, HDJ2 – juniorské HROBnické dvojice (mládež mladší 16 let se může přihlásit pouze do kategorie dvojic – výjimku mohou udělit pouze rodiče se souhlasem pořadatele), HDR – rodiče doprovázející malé děti.

Vzhledem k velkému počtu účastníků, je na kontrolách méně lístečků (50) než „jednotek“ (více jak 60) sbírajících body. Dvojice si vždy bere pouze 1 bodový lísteček!!! Kdyby někdo z kategorií H1, D1 byl ještě ochoten vytvořit dvojici, tak se tím sníží počet účastníků, na které lísteček nezbyde. Nicméně i bez lístečku na kontrole si alespoň 1 bod nárokovat můžete – do průkazky si napíšete 1 bod a poznámku, že tam již lístečky nebyly. Na HROBečku se totiž každá snaha cení!

Průběh závodu: Jedná se o bodovaný scorelauf (tzv. žravý scorelauf) na mapě pro horský OB, s časovým limitem 3 hodiny. Vrátit se ale můžete kdykoliv dříve!!! Každý si tedy může dobu svého pobytu v lese a délku trati zvolit sám podle svých sil a schopností.

Na kontrolách (označené červenobílým „mlíkem“) si odeberete lísteček s největší bodovou hodnotou. Lísteček si nalepíte do příslušného okénka průkazky. Jelikož část kontrol je již v lese od minulého víkendu a vlhké lístečky z průkazky rádi odpadávají, tak všem doporučuji mít s sebou tenkou lihovku a bodovou hodnotu si do příslušného okénka raději zapsat a pak teprve přelepit lístečkem. Jestli lísteček ztratíte a nemáte udělaný bodový zápis, tak kontrola nebude moci být započítaná!!! (a to se stává vždycky 😊)

Kdo nechápe nevadí – vše bude vysvětleno při výkladu trati.

Ražení: Nerazí se, ale lepí se bodované nálepky, případně se hodnoty zapisují.

Mapa: Třeštický HROBeček, měřítko 1:25 000, e 5m. Všechny mapy, společně s průkazkou, budou vodovzdorně upraveny zasunutím do euroobalu.

Mapa Třeštický HROBeček je vytvořena na podkladech předchozích map z okolí Javořice. Z těchto map byla následně vytvořena mapa pro horský orientační běh. Z mapy byl odstraněn veškerý porostní detail a byly ponechány pouze vrstevnice, hlavní cestní síť, rybníky, potoky, skály. Veškeré lesní porosty tedy mají pouze bílou barvu, žlutou barvou jsou vyznačeny plochy mimo les (pole a louky) a zelenou barvou soukromé pozemky (zákaz vstupu). V mapě nejsou zaneseny místní názvy ani turistické trasy.

Povinná výbava: Něco na psaní – nejlépe tužka nebo tenká fixa, účastníci do 18 let, bez doprovodu dospělé osoby, mobilní telefon s mým uloženým číslem. Nutné jsou hodinky, nebo jiný měřič času (např. mobil).

Další povinná výbava: všichni si vezměte přezutí – zákaz vstupu do penzionu ve venkovní obuvi!!!

Kdo chce po závodě použít sprchu, nebo saunu, tak si vezměte vlastní ručník.

Startovné: 30 Kč za závodníka (dvojice 60 Kč). Startovné je pouze za samotný závod (mapu) a větrník. Prosím připravte si drobné peníze – nemáme z čeho vracet.

Kompletní občerstvení po závodě, včetně polévky s chlebem – budou před vaším odjezdem placeny majitelům penzionu. K dispozici bude rozličné pivo, limo, pro hladové mimo polévky guláš, palačinky a snad ještě něco dalšího.

Občerstvení: Na trati pouze vlastní občerstvení– limit je dlouhý, vezměte si s sebou nějakou tyčinku, sušenku a pití.

Hlídání dětí: Pro běžící závodníky zajistím – možnost vycházky na nějaké bližší kontroly, procházka s OB mapou, svačina, v případě nepříznivého počasí budeme v areálu penzionu.

Převlékání: V určených prostorách penzionu – zákaz vstupu v závodní obuvi. Vezměte si s sebou vlastní přezůvky.

WC: V penzionu.

Umývání: Jelikož se většina z vás ani nestačí za tu chvilku venku zapotit,  tak to nechte až na doma. Ale kdyby přeci jen – tak k dispozici bude po závodě snad sprcha a určitě sauna (zájemci si vezměte vlastní ručník s sebou).

Po závodě: Rozsáhlé možnosti posezení v rozlehlých prostorách penzionu, konzumace všeho možného, shrnutí letošní sezóny, hudební produkce, promítání videí. Prostě bude li zájem, tak by letos mohl proběhnout hodnotný pozávodní večírek (afterpárty). Je domluvené posezení ve vinárně, k dispozici bude velký bar, dostatek piva, limonád apod. Odpolední části se mohou zúčastnit nejen samotní účastníci závodu, ale i jejich partneři(ky), děti, fanoušci a všichni přátelé OB a HROBečku.

Pro děti je připraven po celou dobu pingpongový stůl.

Ubytování: Po závodě je možné možnost přespání v penzionu. Informace o ubytování vám rád podá Abík Hofhanzl na mailu wetland@seznam.cz K dispozici je 5 apartmánů o kapacitě 29 lůžek (100 Kč/osobu) a přespání na karimatce ve spacáku, za pomoc při nedělním úklidu (neomezené množství nocležníků). Pokoje už jsou předběžně obsazené, ale přespání na karimatce ve vlastním spacáku je prakticky neomezené. Takže spacák raději s sebou – nikdy nevíte, jak se večer rozsedíte.

Účast na tomto neoficiálním tréninkovém závodě je pro všechny na vlastní nebezpečí!!! Toto stvrdíte svojí elektronickou přihláškou.

Dětský závůdek: Pro odložené děti závodníků, Alfi připravil malý sprintík na SI v okolí mlýna, tak je možnost této nabídky využít.

 

Netradiční závody v horském orientačním běhu v podání Oryho a Pifiho