Pokyny

Jeníkovský HROBeček 2016

Hned na úvod jedna vysvětlivka pro neznalé – Horský orientační běh = HROB. Tak ať se toho zbytečně nebojíme!

Tréninkový vytrvalostní závod (případně pohodová vycházka) určený pro všechny HROBniky, HROBnice, HROBničata a veškerou (dostatečně odhodlanou) příchozí veřejnost bez rozdílu věku – prostě pro všechny, kteří si chtějí ukrátit čekání na Vánoce proběhnutím s trochu netradiční mapou a setkáním s kamarády v hezkém prostředí Větrného Jeníkova.

Datum: 10.12.2016

Centrum: ZŠ Větrný Jeníkov

Parkování: Na dvoře školy a na ulici před školou

Prezentace: 9.00 – 9.30

Výklad tratě a pravidel: 9.30

Start: 10.15, cca 2.500 m od školy – všichni tam přejedeme hromadně auty, parkování je tam pro naše potřeby dostatečné.

Kategorie:

  • H1 – HROBníci a HROBnice samostatně běžící
  • H2 – HROBnické dvojice libovolně smíšené
  • H2 Junior – Časově zkrácená (90 minut) varianta pro dostatečně zkušenou mládež
  • HDR – Nejlépe samostatná libovolná vycházka s rodiči, nebo jiným doprovodem po okolních HROBečkových kontrolách, nebo společné projití po několika kontrolách, návrat do školy, pro všechnymožnost využití dětského hřiště na dvoře školy a krátké tréninkové proběhnutí na školní mapě v oploceném areálu školní zahrady, svačina, v případě nepříznivého počasí
    hry v prostorách školy.

Mládež do 18 let se může přihlásit pouze do kategorie dvojic! O možnosti zařazení do kat. H2 Junior rozhodne pořadatel a rodiče.

Kategorie budou pro potřeby výsledků dále velmi podrobně rozděleny podle věku, pohlaví a dalších doplňkových parametrů– prostě aby vyhrál úplně každý 

Průběh závodu: Pro všechny kategorie se jedná o bodovaný (tzv. „žravý“) scorelauf na mapě pro horský OB, s časovým limitem 3 hodiny. Limit pro kat. H2 Junior je 90 minut. Vrátit se kdykoliv dříve je samozřejmě možné!!! Každý si může dobu svého pobytu v lese a délku trati zvolit sám podle svých sil a schopností.

Délka tratí: Protože se jedná o volné pořadí kontrol, tak vůbec netuším, co vás napadne…

Mapa: Pro všechny kategorie – Jeníčkův HROBeček 1:20 000, e 5m

Všechny mapy budou vodovzdorně upraveny zasunutím do euroobalu

Mapa Jeníčkův HROBeček je vytvořena na podkladech předchozí mapy pro MTBO (Štanfíl 2004) v prostoru Větrný Jeníkov, Bílý Kámen, Hybrálec, Smrčná. Z této mapy byla následně vytvořena mapa pro horský orientační běh. Z mapy byl odstraněn veškerý porostní detail a byly ponechány pouze vrstevnice, hlavní cestní síť, rybníky, potoky, skály. Veškeré lesní porosty tedy mají pouze bílou barvu, žlutou barvou jsou vyznačeny plochy mimo les (pole a louky) a zelenou barvou soukromé pozemky (zákaz vstupu). V mapě nejsou zaneseny místní názvy ani turistické trasy.
Náhled mapy bude k dispozici na internetu.

Povinná výbava: Něco na psaní – nejlépe tužka nebo tenká fixa, účastníci do 18 let mobilní telefon s mým uloženým číslem. Vzhledem ke složitější logistice (start a cíl mimo shromaždiště) doporučuji i ostatním.

Ražení: Na všech kontrolách budou malé papírové „lepky“ s aktuálním bodovým ohodnocením. Tyto lepítka si nalepíte vždy do příslušného okénka průkazky. Jelikož se téměř VŽDY stane, že se nějaká lepka ztratí, tak doporučuji si bodovou hodnotu ještě zapsat do okénka tužkou. Shrnutí: kdo ztratí lepku a nebude mít zápis v okénku, tak ten má kontrolu za 0 bodů!

Přihlášky: POZOR ZMĚNA! – do pondělí 5.12.2016 do 24.00 hod. (prosím o dodržení kvůli tisku map) na email: Tomas.Orany@seznam.cz Do přihlášky uveďte prosím jméno, kategorii a účastnící do 18 let číslo svého mob. telefonu. Do přihlášky uvádějte i své požadavky na oběd.

Startovné: H1 – 60 Kč
H2 – 120 Kč/dvojice
H2 Junior – 80 Kč/dvojice
HDR – 30 Kč
(Prosím mějte připravené drobné peníze – díky!)

Občerstvení: POZOR ZMĚNA!
Na trati občerstvení vlastní, ve škole pro každého teplý čaj a tradiční zákusek (ve Větrném Jeníkově to bude samozřejmě pořádný větrník), snad dokážeme udělat i nějakou kávičku a pod.
Varianty občerstvení po závodě:

A) Polévka (jaká přesně bude upřesníme během týdne) s chlebem podávaná přímo ve škole – cena cca 30 Kč. Prosím s přihláškou hlaste zájem a počet porcí.

B) Oběd v restauraci ve Větrném Jeníkově (vaří dobře). Restaurace je asi 400 m od školy. Oběd nebude hromadně nijak organizován – zájemci si tam dojdou po ukončení závodu sami. Zájem o oběd prosím hlaste, kvůli rezervaci přiměřeného množství míst a jídel.

Hlídání dětí: Pro běžící závodníky zajistím – možnost krátkého OB tréninku v lese, nebo proběhnutí na tréninkové mapě na dvoře školy, v případě nepříznivého počasí možnost hraní her v prostoru školy.

Převlékání: V jídelně a vestibulu školy – zákaz vstupu v obuvi na běhání!

WC: V prostorech školy

Umývání: Asi jsou tam i sprchy, ale nechte to raději až na doma.

Protesty: Se přijímají s krabičkou cukroví. Prázdnou krabičku vrátím po vyřízení protestu.

Vyhlášení: Jestli v kategoriích H1 a H2 náhodou někdo živý doběhne, tak ho možná vyhlásím. Děti dostanou nějakou drobnou odměnu.

Ředitel+stavitel+rozhodčí+jury aneb holka pro všechno: Tomáš Orany a velmi přísně tajní společníci z OK Jihlava (budou odtajněni při výkladu trati). Už teď ale za pomoc velmi děkuji Evě a Pifimu.

Po závodě: samozřejmě možnost posezení, konzumování tekutých i jedlých zbytků, hraní Dobble, promítání videí z různých závodů a soustředění a možná zahraje i hudební objev letošní sezóny – sám MISTR K.N.

Účast na tomto tréninkovém závodě je pouze na vlastní nebezpečí! To stvrdíte svojí elektronickou přihláškou.

O případném zrušení závodu bude rozhodnuto nejdéle v pátek 9.12.2015 do 18 hodin. Jediným důvodem zrušení by bylo pouze velmi špatné počasí (trvalý déšť, extrémně nízké teploty), nebo naopak počasí velmi dobré, což obnáší dostatek sněhu na běžky.

Netradiční závody v horském orientačním běhu v podání Oryho

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde