Rozpis

Třeštický HROBeček 2018

Hned na úvod jedna vysvětlivka pro neznalé – Horský orientační běh = HROB. Tak ať se toho zbytečně nebojíme!

Tréninkový vytrvalostní závod (případně pohodová vycházka) určený pro všechny HROBníky, HROBnice a HROBničata – prostě pro všechny, kteří si chtějí ukrátit čekání na Vánoce proběhnutím s trochu netradiční mapou a setkáním s kamarády v hezkém prostředí lesů v okolí Javořice.

Datum: sobota 8.12.2018

Centrum:   Penzion Mlýn Třeštice (http://www.mlyn-trestice.cz/) – viz mapa

Parkování: Před penzionem, případně na návsi obce. Bude upřesněno na místě.

Prezentace: 10:00 – 10:30 (posun kvůli SJH aby se stačili z pátku trochu vyspat)

Výklad tratě a pravidel: 10:45

Start: Hromadný odchod na start v 11:00, start cca 1.200 metrů od shromaždiště (společné rozklusání)

Cíl: do 14.30 v místě shromaždiště

Kategorie:    H1 – HROBníci samostatně běžící, D1 – HROBnice samostatně běžící, H2 – HROBníci dvojice, D2 – HROBnice – dvojice, HD2 – smíšené HROBnické dvojice, HDJ2 – juniorské HROBnické dvojice (mládež mladší 16 let se může přihlásit pouze do kategorie dvojic – výjimku mohou udělit pouze rodiče se souhlasem pořadatele).

HDR – HROBnické děti s jejich doprovodem – rodiče, babičky, přátelé apod. Opravdu není v mých silách zajistit klasický závod pro děti. Proto je účast dětí možná (a vítaná), ale pouze s jejich doprovodem!

Kategorie budou pro potřeby výsledků dále velmi podrobně rozděleny podle věku a dalších doplňkových parametrů – prostě aby vyhrál úplně každý!

Průběh závodu: Jedná se o bodovaný scorelauf (tzv. žravý scorelauf) na mapě pro horský OB, s časovým limitem 3 hodiny. Vrátit se ale můžete kdykoliv dříve!!! Každý si tedy může dobu svého pobytu v lese a délku trati zvolit sám podle svých sil a schopností.

Délka tratí: Protože se jedná o volné pořadí kontrol, tak vůbec netuším, co vás napadne…

Mapa: Třeštický HROBeček, měřítko bude upřesněno, předpokládám 1:20 000, e-5m

Všechny mapy budou vodovzdorně upraveny zasunutím do euroobalu

Mapa Třeštický HROBeček je vytvořena na podkladech předchozích map z okolí Javořice. Z těchto map byla následně vytvořena mapa pro horský orientační běh. Z mapy byl odstraněn veškerý porostní detail a byly ponechány pouze vrstevnice, hlavní cestní síť, rybníky, potoky, skály. Veškeré lesní porosty tedy mají pouze bílou barvu, žlutou barvou jsou vyznačeny plochy mimo les (pole a louky) a zelenou barvou soukromé pozemky (zákaz vstupu). V mapě nejsou zaneseny místní názvy ani turistické trasy.

Náhled mapy bude k dispozici na internetu http://hrobecek.8u.cz/

Povinná výbava: Něco na psaní – nejlépe tužka nebo tenká fixa, účastníci do 18 let, bez doprovodu dospělé osoby, mobilní telefon s mým uloženým číslem. Nutné jsou hodinky, nebo jiný měřič času (např. mobil).

Ražení: Nerazí se, ale nálepkuje se, případně píše. Bude upřesněno při výkladu tratě. Čip určitě nepotřebujete!

Přihlášky: Do NE 2.12.2018 do 24.00 hod. (prosím o dodržení kvůli tisku map a objednání dostatečného množství občerstvení) na email: Tomas.Orany@seznam.cz Do přihlášky uveďte prosím jméno, kategorii a účastnící do 18 let číslo svého mob. telefonu, dále prosím uveďte, jestli máte zájem o odpolední posezení a přespání.

Startovné: 30 Kč za závodníka (dvojice 60 Kč), HDR – 20 Kč. Startovné je pouze za samotný závod a větrník, kompletní občerstvení se bude platit na místě v penzionu – cen se netřeba nijak bát – budou s výraznou slevou (viz. dále).

Občerstvení: Na trati občerstvení vlastní, v cíli pro každého teplý čaj, polévka s pečivem a větrník (s polevou). Dále možnost odpoledního a večerního posezení s další dávkou hodnotného občerstvení.

Hlídání dětí: Pro běžící závodníky zajistím – možnost vycházky na nějaké bližší kontroly, procházka s OB mapou, svačina, v případě nepříznivého počasí budeme v areálu penzionu.

Převlékání: V určených prostorách penzionu – zákaz vstupu v závodní obuvi. Vezměte si s sebou vlastní přezůvky.

WC: V penzionu.

Umývání: Jelikož se většina z vás ani nestačí za tu chvilku venku zapotit, tak to nechte až na doma. Ale kdyby přeci jen – tak k dispozici bude po závodě sauna se sprchou (zájemci ručník s sebou)

 Protesty: Se ochotně přijímají oproti krabičce cukroví. Prázdnou krabičku vrátím po vyřízení protestu.

Vyhlášení: Jestli náhodou někdo živý doběhne, tak ho možná i vyhlásím.

Ředitel + stavitel + rozhodčí + jury aneb holka pro všechno: Tomáš Orany a velmi přísně tajní společníci ze SJI (Pifi) a RUZ (Abík)

Po závodě: Rozsáhlé možnosti posezení v rozlehlých prostorách penzionu, konzumace všeho možného, shrnutí letošní sezóny, hudební produkce. Prostě bude-li zájem, tak by letos mohl proběhnout hodnotný pozávodní večírek. Je domluvené posezení ve vinárně, k dispozici bude velký bar, dostatek piva, limonády apod. Jestli bude zájem (uveďte v přihlášce) tak i nějaké rožnění (např. muflonče), opékání a grilování. Odpolední části se mohou zúčastnit nejen samotní účastníci závodu, ale i jejich partneři a partnerky, děti, fanoušci a všichni přátelé OB a HROBečku.

Ubytování: Po závodě je možné možnost přespání v penzionu. Informace o ubytování vám rád podá Abík Hofhanzl na mailu wetland@seznam.cz K dispozici je 5 apartmánů o kapacitě 29 lůžek (100 Kč/osobu) a přespání na karimatce ve spacáku, za pomoc při nedělním úklidu (neomezené množství nocležníků).

Účast na tomto tréninkovém závodě je pro všechny na vlastní nebezpečí!!! Toto stvrdíte svojí elektronickou přihláškou.

O případném zrušení závodu bude rozhodnuto nejdéle v pátek 7.12.2018 do 12 hodin. Jediným důvodem zrušení by bylo pouze velmi špatné počasí (trvalý déšť, extrémně nízké teploty), nebo naopak počasí velmi dobré, což obnáší dostatek sněhu na běžky.

Sledujte průběžné informace na stránce www.okjihlava.cz nebo na http://hrobecek.8u.cz/

Shrnutí na závěr: Do přihlášky uveďte prosím své jméno, vymyslete si nějakou kategorii, mládež do 18 let ať napíše své číslo mobilu se kterým poběží, dále uveďte, jestli máte zájem o odpolední posezení a občerstvení a ještě napište, jestli máte zájem o přespání.

 

Netradiční závody v horském orientačním běhu v podání Oryho a Pifiho

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich