Rozpis

(Česko) – Kanadský HROBeček 2019

           Hned na úvod jedna vysvětlivka pro neznalé – Horský orientační běh = HROB. Tak ať se toho zbytečně nebojíme!

Tréninkový vytrvalostní závod (případně pohodová vycházka) určený pro všechny HROBníky, HROBnice a HROBničata – prostě pro všechny, kteří si chtějí ukrátit čekání na Vánoce proběhnutím s trochu netradiční mapou a setkáním s kamarády v hezkém prostředí lesa na okraji České Kanady.

LETOS NEZAPOMEŇTE NA SI ČIP!Výsledek obrázku pro sportident

Datum: Sobota 7.12.2019

Centrum: Kulturní dům Horní Pěna (č.p. 89, bod 1 na mapě).

Doprava: Vlastními auty. V případě zájmu se pořadatel pokusí pro vzdálenější účastníky zoptimalizovat dopravu společně s jinými účastníky.

Parkování: Na louce pana Maňoura (děkujeme) u výjezdu z Horní Pěny směr Malíkov nad Nežárkou, viz bod 2 na mapě, cca 150 metrů od kulturního domu. Parkovné nebude vybíráno, nicméně dodržujte pokyny pořadatelů. Neparkujte v obci před domy místních obyvatel.

Prezentace: 9:45 – 10:15

Výklad tratě a pravidel: 10:30

Start: Hromadný odchod na start v 10:45, start cca 800 metrů od shromaždiště. Cestou na start budeme ve vsi přecházet poměrně frekventovanou silnici II/128. Dbejte bezpečnosti své i svých dětí.

Cíl: V místě shromaždiště (cílová kontrola ve vstupní chodbě kulturního domu). Body budou započítány závodníkům, kteří si vyčtou svůj čip nejpozději v čase 215 minut od odstartování.

Kategorie: H1 – HROBníci samostatně běžící, D1 –  HROBnice samostatně běžící, H2 – HROBníci dvojice, D2 – HROBnice – dvojice, HD2 – smíšené HROBnické dvojice, HDJ2 – juniorské HROBnické dvojice (mládež mladší 16 let se může přihlásit pouze do kategorie dvojic – výjimku mohou udělit pouze rodiče se souhlasem pořadatele).

HDR – HROBnické děti s jejich doprovodem – rodiče, babičky, přátelé a pod. Opravdu není v našich silách zajistit klasický závod pro děti. Proto je účast dětí možná (a vítaná), ale pouze s jejich doprovodem! Na shromaždišti bude připraveno několik map ve větším měřítku pro samostatnou procházku po okolí (za bližšími kontrolami).

Kategorie budou pro potřeby výsledků dále velmi podrobně rozděleny podle věku a dalších doplňkových parametrů– prostě aby vyhrál úplně každý!

Průběh závodu: Jedná se o bodovaný scorelauf (tzv. žravý scorelauf) na mapě pro horský OB, s časovým limitem 3 hodiny. Za každou započatou minutu nad tento limit bude odečten určitý počet bodů. Při překročení limitu o více jak 30 minut se všechny získané body anulují. Vrátit se ale můžete kdykoliv dříve!!! Každý si tedy může dobu svého pobytu v lese a délku trati zvolit sám podle svých sil a schopností.

Během závodu platí přísný zákaz vstupu na těleso silnice II/128 (pod hrozbou diskvalifikace, zranění až smrti). O možnosti jejího bezpečného překonání budete informováni při výkladu tratě.

Délka tratí: Protože se jedná o volné pořadí kontrol, tak vůbec netuším, co vás napadne… Stavitel (přísně utajená osoba) naznačuje: kontrol bude 30, jak je zvykem. Vzdušná vzdálenost od startu do cíle přes všechny kontroly po „optimálních“ postupech vymyšlených v teple domova čítá 20,9 km. Je to méně než v Třešticích (22,2 km), ale téměř totéž (21,2 km) co přísně utajená osoba oběhla tamtéž vzdušnou čarou při těsném dodržení časového limitu a návštěvě pouze 26 kontrol.

Mapa: Kanadský HROBeček, měřítko 1:20 000, e 5m, formát A4 na šířku.

Všechny mapy budou vodovzdorně upraveny buď zasunutím do euroobalu, možná dojde i na pretex (ten bez euroobalu).

Mapa Kanadský HROBeček je vytvořena na podkladech předchozích okolních map pro OB. Z těchto map byla následně vytvořena mapa pro horský orientační běh. Z mapy byl odstraněna velká část porostního detailu a byly ponechány pouze vrstevnice, hlavní cestní síť, rybníky, potoky, skály. Veškeré lesní porosty (včetně pasek a holin) tedy mají pouze bílou nebo zelenou barvu, žlutou barvou jsou vyznačeny plochy mimo les (pole a louky) a olivově zelenou barvou soukromé pozemky (zákaz vstupu). Vzhledem k specifickému terénu pro letošní HROBečkový závod, budou letos výjimečně (jednou) zelenou barvou zakresleny hůře průchodné hustníky (původně všechny zelené kromě té nejsvětlejší a původní plochy s hustým šrafováním). V mapě nejsou zaneseny místní názvy ani turistické trasy.

Náhled mapy bude k dispozici na internetu http://hrobecek.8u.cz/

Povinná výbava: Nutné jsou hodinky, nebo jiný měřič času (např. mobil). Účastníci do 18 let, bez doprovodu dospělé osoby, mobilní telefon s mým uloženým číslem. Letos poprvé se HROBeček poběží s SI čipy!!! Kdo ho nemá, uvede to v přihlášce a bude mu zapůjčen.

Ražení: Poběží se s SI čipem (kontaktní ražení), který vám bude zaznamenávat čas průchodu kontrolou a navíc i získané body!!! V rámci zachování koloritu závodu a informování později přiběhnuvších závodníků o bodové hodnotě kontroly bude SI ražení doplněno o klasické odtrhávání lístečků s body (není nutné uchovávat až do cíle).

Přihlášky: Do NE 1.12.2018 do 24.00 hod. (prosím o dodržení kvůli tisku map a objednání dostatečného množství občerstvení) na email: Tomas.Orany@seznam.cz Do přihlášky uveďte prosím jméno, kategorii, číslo SI čipu (dvojice poběží s jedním čipem) a účastnící do 18 let číslo svého mobilního telefonu.

Startovné: 50 Kč za závodníka (dvojice 100 Kč). Startovné je pouze za samotný závod a větrník, další občerstvení se bude platit na místě  – cen se netřeba nijak bát – budou s výraznou slevou.

Občerstvení: Na trati občerstvení vlastní, v cíli pro každého teplý čaj, polévka s pečivem a větrník (s polevou). Dále možnost odpoledního a večerního posezení s další dávkou hodnotného občerstvení.

Hlídání dětí: Pro běžící závodníky zajistím – možnost vycházky na nějaké bližší kontroly, procházka s OB mapou, svačina, v případě nepříznivého počasí budeme v budově kulturního domu.

Převlékání : V prostorách kulturního domu – zákaz vstupu ve znečištěné obuvi. Vezměte si s sebou vlastní přezůvky.

WC: V místě shromaždiště.

Umývání : Jelikož se většina z vás ani nestačí za tu chvilku venku zapotit,  tak to nechte až na doma.

Protesty: Se ochotně přijímají oproti krabičce cukroví. Prázdnou krabičku vrátím po vyřízení protestu.

Vyhlášení: Jestli náhodou někdo živý doběhne, tak ho možná i vyhlásím.

Ředitel+stavitel+rozhodčí+jury aneb holka pro všechno : Závod letos inovativně proběhne pod taktovkou nadšených pořadatelů ze SJH (Arnošt Komárek, Petr Nouza, Honza Beneš, Jirka Parkan), za bedlivého dozoru a s pomocí dalších velmi přísně tajných společníků ze SJI.

Po závodě: Možnosti posezení v kulturním domě, konzumace všeho možného (vlastní zásoby, dobře zásobený SJH bufet včetně polévky, guláše apod.), shrnutí letošní sezóny, hudební produkce. Prostě bude-li zájem, tak by i letos mohl proběhnout hodnotný pozávodní večírek (afterpárty). Odpolední a večerní části se mohou zúčastnit nejen samotní účastníci závodu, ale i jejich partneři (ky), děti, fanoušci a všichni přátelé OB a HROBečku.

Ubytování: Přespat lze v budově kulturního domu ve vlastním spacáku a na vlastní podložce. K dispozici budou 2 patra, spát lze tedy též ve světelně a částečně i hlukově oddělených prostorech od hlavního sálu. Nocležné dobrovolné, splatné do prasátka na místě, lze i naturálie (tyto nejlépe ještě před usnutím). Prosím, uveďte v přihlášce, zda předběžně plánujete zůstat přes noc.

Účast na tomto tréninkovém závodě je pro všechny na vlastní nebezpečí!!! Toto stvrdíte svojí elektronickou přihláškou.

O případném zrušení závodu bude rozhodnuto nejdéle v pátek 6.12.2018 do 12 hodin. Jediným důvodem zrušení by bylo pouze velmi špatné počasí (trvalý déšť, extrémně nízké teploty), nebo naopak počasí velmi dobré, což obnáší dostatek sněhu na běžky.

Sledujte průběžné informace na stránce www.okjihlava.cz nebo na http://hrobecek.8u.cz

Netradiční závody v horském orientačním běhu v podání Oryho a Pifiho

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat