Rozpis

Penzion Mlýn Třeštice - Home | Facebook

Třeštický HROBeček 2021

Hned na úvod jedna vysvětlivka pro neznalé – Horský orientační běh = HROB. Tak ať se toho zbytečně nebojíme!

Tréninkový vytrvalostní závod (případně pohodová vycházka) určený pro všechny HROBníky, HROBnice a HROBničata – prostě pro všechny, kteří si chtějí ukrátit čekání na Vánoce proběhnutím s trochu netradiční mapou a setkáním s kamarády v hezkém prostředí nedaleko nejvyššího vrcholu Vysočiny – Javořice.

NEZAPOMEŇTE NA SI ČIP!

Datum: Sobota 11.12.2021

Centrum: Penzion Třeštický Mlýn (mapa https://en.mapy.cz/s/loronehaha)

Doprava: Vlastními auty

Parkování: přímo u penzionu

Prezentace: 9:30 – 10:00

Výklad tratě a pravidel: 10:00

Start: Hromadný v 10:30 nedaleko shromaždiště.

Cíl: V místě shromaždiště. Body budou započítány závodníkům, kteří si vyčtou svůj čip nejpozději v čase 210 minut od odstartování.

Kategorie: H1 – HROBníci samostatně běžící, D1 –  HROBnice samostatně běžící, H2 – HROBníci dvojice, D2 – HROBnice – dvojice, HD2 – smíšené HROBnické dvojice, HDJ2 – juniorské HROBnické dvojice. Mládež mladší 16 let se může přihlásit pouze do kategorie dvojic, výjimku můžou udělit pouze rodiče se souhlasem pořadatele. U účastníků mladších 18 let, budeme letos požadovat písemný souhlas některého z rodičů (souhlas nepotřebuje dítě běžící ve dvojici se svým rodičem).

HDR – HROBnické děti s jejich doprovodem – rodiče, babičky, přátelé a pod. Opravdu není v našich silách zajistit klasický závod pro děti. Proto je účast dětí možná (a vítaná), ale pouze s jejich doprovodem! 

Letos je navíc jedna novinka – tratě budou rozděleny na HROBeček klasik a HROBeček middle. Kratší varianta bude mít oddělený start a bude se pohybovat zhruba v polovině celého závodního prostoru.

Průběh závodu: Jedná se o bodovaný scorelauf (tzv. žravý scorelauf) na mapě pro horský OB, s časovým limitem 3 hodiny. Za každou započatou minutu nad tento limit bude odečten určitý počet bodů. Při překročení limitu o více jak 30 minut se všechny získané body anulují. Vrátit se ale můžete kdykoliv dříve!!! Každý si tedy může dobu svého pobytu v lese a délku trati zvolit sám podle svých sil a schopností.

Během závodu platí zákaz vstupu na pole (hlavně osetá) – na mapě bílá, resp. žlutá barva (více níže). Po mezích na okrajích polí je běžet povoleno. Na pastvinách občas kope ohradník, ale krávy jsou lenivé a přežrané, lehce jim utečete.

Délka tratí: Protože se jedná o volné pořadí kontrol, tak vůbec netušíme, co vás napadne… Stavitelé naznačují: kontrol bude kolem 30, jak je zvykem. Vzdušná vzdálenost od startu do cíle přes všechny kontroly po „optimálních“ postupech vymyšlených v teple domova čítá okolo 25 km. 

Mapa: Třeštický HROBeček, měřítko 1:20 000, e 5 / 2 m, formát A4 na šířku. Je to netradiční kompilát z orienťácké mapy (bez porostů) a Základní mapy ČÚZK (část závodu bude v prostoru OB mapy a část v nezmapovaném prostoru, kde se poběží na podkladech ČUZK). Proto počítejte s jinými mapovými symboly ve dvou částech mapy. Mapy na sebe pěkně navazují a přechody jsou dobře čitelné. Zásadní rozdíly: 

Všechny mapy budou vodovzdorně upraveny zasunutím do euroobalu.

Náhled mapy bude k dispozici na internetu http://hrobecek.8u.cz/

Povinná výbava: Nutné jsou hodinky, nebo jiný měřič času (např. mobil). Účastníci do 18 let, bez doprovodu dospělé osoby, budou mít mobilní telefon s mým uloženým číslem. Letos se HROBeček poběží s SI čipy!!! Kdo ho nemá, uvede to v přihlášce a bude mu zapůjčen.

Ražení: Poběží se s SI čipem (kontaktní ražení), který vám bude zaznamenávat čas průchodu kontrolou a navíc i získané body!!! Letos nebudou u kontrol lístečky s bodovými hodnotami jako v minulých letech. Kontrola vám body podle průběhu automaticky přidělí. O to větší pak bude napětí v cíli při vyčítání 🙂

Přihlášky: Do NE 5.12.2021 do 23.59 hod. (prosím o dodržení kvůli tisku map a objednání dostatečného množství občerstvení) na email: Tomas.Orany@seznam.cz Do přihlášky uveďte prosím jméno, kategorii, číslo SI čipu (dvojice poběží s jedním čipem) a účastnící do 18 let číslo svého mobilního telefonu.

Startovné: 75 Kč za závodníka (dvojice 150 Kč). Startovné je pouze za samotný závod, teplý čaj a polévku v cíli a snad i tradiční větrník. Další bohaté občerstvení se bude platit na místě  – cen se netřeba nijak bát – budou s výraznou slevou.

Občerstvení: Na trati občerstvení vlastní, v cíli pro každého teplý čaj, polévka s pečivem a snad i větrník s polevou :-). Dále možnost odpoledního a večerního posezení s další dávkou hodnotného občerstvení.

Převlékání : V prostorách penzionu – zákaz vstupu ve znečištěné obuvi. Vezměte si s sebou vlastní přezůvky.

WC: V místě shromaždiště.

Umývání : Jelikož se většina z vás ani nestačí za tu chvilku venku zapotit,  tak to nechte až na doma. Ubytovaní mají k dispozici koupelnu, ostatní to můžou dát v případě potřeby v sauně.

Protesty: Se ochotně přijímají oproti krabičce cukroví. Prázdnou krabičku vrátím po vyřízení protestu.

Vyhlášení: Jestli náhodou někdo živý doběhne, tak ho možná i vyhlásím.

Ředitel+stavitel+rozhodčí+jury: Letos je skupina pořadatelů netradičně velká (samá OB ESA a OB KAPACITY).

Po závodě: posezení v penzionu, konzumace všeho možného (Bernard 11 za 20,-,, víno – zdarma dopíjíme přebytky, pro děti limo. Z vlastní produkce farmy bude připraven gulášek a holky zvládnou palačinky. Shrnutí letošní sezóny, hudební produkce, krátká videa z předchozích ročníků. V horním patře jsi mohou dát děti pinec (vemte pálky). Na upgrade budu připravená sauna (potenciální zájemci vezměte si ručník…). Prostě bude-li zájem, tak by i letos mohl proběhnout hodnotný pozávodní večírek (afterpárty). Odpolední a večerní části se mohou zúčastnit nejen samotní účastníci závodu, ale i jejich partneři (ky), děti, fanoušci a všichni přátelé OB a HROBečku. Na nedělní ráno bude připravena snídaně.

Ubytování: Přespat lze v penzionu ve vlastním spacáku + karimatka v horním patře mlýnice (do 60 lidí, nebo jsi objednat apartmán (max. kapacita 33 lůžek. Nocležné dobrovolné, splatné do hrníčku na místě. Prosím, uveďte v přihlášce, zda předběžně plánujete zůstat přes noc a požadavky na ubytování.

Účast na tomto tréninkovém závodě je pro všechny na vlastní nebezpečí!!! Toto stvrdíte svojí elektronickou přihláškou.

O případném zrušení závodu bude rozhodnuto nejdéle v pátek 10.12.2021 do 12 hodin. Jediným důvodem zrušení by bylo pouze velmi špatné počasí (trvalý déšť, extrémně nízké teploty), nebo naopak počasí velmi dobré, což obnáší dostatek sněhu na běžky.

Sledujte průběžné informace na stránce http://hrobecek.8u.cz

 

Netradiční závody v horském orientačním běhu v podání Oryho a Pifiho